Príroda a zvieratá ma fascinovali už odmalička. Množstvo času stráveného v horách so sebou prinášalo aj časté stretnutia s obyvateľmi lesa. Motiváciou pre mňa bolo tieto stretnutia zdokumentovať a prostredníctvom fotografií ich priniesť aj ďalším ľuďom. Začalo to kúpou prvého fotoaparátu (digitálny kompakt od SONY) v roku 2007.

Od roku 2012 až dodnes používam digitálne zrkadlovky od značky Canon. Významný medzník nastal u mňa v roku 2016. Náhodné stretnutia s divokými zvieratami som vymenil za systematický proces získavania ich snímkov. Nadobudnuté znalosti o zvykoch zvierat, ich etológii, potravných a biotopových preferenciách som začal zúročovať v zábery zachytávajúce ich prirodzené správanie v prirodzenom prostredí a čo možno najdetailnejšie.

Množstvo (ale aj kvalita) fotografií narastalo, k čomu mi tiež pomáhalo zlepšovanie sa v maskovaní a stovky hodín strávených v prírode. Najviac som si zamiloval horské oblasti Malej a Veľkej Fatry, najmä pre ich prírodné hodnoty, atraktívne prostredie a množstvo fotogenických živočíchov. Od roku 2018 pôsobím ako doktorand na Katedre Ekologie Lesa Českej zemědělskej univerzity v Prahe. V rámci doktorátu sa zaoberám výskumom biodiverzity v pralesoch Západných Karpát. Som tiež členom Slovenskej Asociácie Fotografov Prírody.

Od roku 2020 fotím s Canon EOS 6d mark II v kombinácií s objektívom Canon 100-400mm f4.5-5.6 L IS II USM. Na širokouhlé zábery/krajinky používam Canon 17-40mm f4 L USM.